Denne auktion er fortrudt
Matbord samt 13 stolar, 1800-tal (14) Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer4416447
Matbord samt 13 stolar, 1800-tal. Bord i mahogny med svängd skiva på fyrdelad pelarfot med riklig dekor av bladverk. L 143, b 110, h 77. Tre iläggskivor medföljer, ej original. Total L 263. 13 st stolar med rotting i sits och ryggbricka. Svarvade ben. Smärre slitage.