Målning, efter Eilef Petersen

Vurdering

3964480

Målning, ej identifierad konstnär efter Eilef Petersens målning "Nocturne" (originalet utfört 1887),1900-talets första hälft. Signerad med S (möjligen 5) med 2 prickar på ömse sidor. Ramad. Reva på 2 cm vid figurens vänstra höft. Dagermått 199 x 133 cm.

Proveniens; Villa Pauli.