Leif Tingkjær f. 1946 cd. Olie på lærred. Komposition med huse, signeret, 23 x 29 cm (34 x 40 cm) lidt krakelering. Sigvald Tingkjær f.1927, olie på plade, gårdmotiv signeret Sigvald 1982 h.14 x 16 cm (22 x 25,5 cm)