Johannes Larsen, parti med nedlagt jagtbytte/fugle, olie på lærred Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2877430

Vurdering

2863308

Johannes Larsen 1867-1961, cd. Parti med nedlagt jagtbytte; duer og toppet lappedykker, olie på lærred, sign. og dat. i monogram JL 1902 samt på blændrammen, Johannes Larsen. maleriet er fugtsikret med plade bagpå rammen. 51 x 64 (63 x 76) cm.