Jens Sørensen, figurkomposition, olie på lærred, Pierrot på Bakken (cd)
Figurkomposition, Pierrot på Bakken, olie på lærred, Jens Sørensen 1887-1953, sign. Jens Sørensen, 38x51 cm. (44x57) Fremstår med krakellering og minimale afskalninger (cd)