Eugen Trost, Gefle, tekoppar, modell "Zebra". Bemålat porslin. 12 st koppar, höjd 7,5 cm, 12 kaffefat, diam 16 cm. Stämplade Zebra Upsala-Ekeby/Gefle, 3 koppar med kantnagg, 1 kopp med bottennagg, samt 5 fat med micronagg och 1 kopp med nagg (12)
JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.