To malerier. Fjordparti med fugle og jolle, af Erik Ytting (f. 1921). Olie på lærred, sign. Erik Ytting, 67 x 98 cm (82 x 112 cm). Gård med høns, af Holger Ytting (1900-?). Olie på lærred, sign. H. Ytting, 68 x 98 cm (77 x 107 cm). (2)