Denne auktion er fortrudt
Emanuel A. Petersen, cd Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 3009676
Emanuel A. Petersen 1894-1948. Olie på lærred. Marinemotiv med slæbebåd og sejlskib. Sign. EM dateret 46.. 64 x 95 ( 79 x 112 ) cm.