Denna auktion är annullerad

Vurdering

4804455

Vhilo H Persson, f.1972, akryl på pannå, 'Rush hour'. Signerad verso, även betitlad och daterad 2011. Oramad, 81 x 122 cm.

Deltagit i ett flertal internationella utställningar bl.a. 'Hong Kong Art Show 2014', 'Red Dot Art Fair Miami Dec 2014', 'Group Show Haags Kunsthuis Netherlands 2015', The ArtPrize Competition U.S 2016', 'ArtExpo New York 2017' m.fl.