Dansk møbelproducent. Kommode i fineret teak, front med seks nylakerede skuffer, greb af teak, på runde ben. H. 130 cm, B. 84,5 cm, D. 41 cm. Lette brugsspor, herunder små ridser og enkelte trykmærker.