Christian Møllgaard, Marine, olie på lærred, skibe i Københavns havn (cd)

Vurdering

4100923

Marine, skibe i Københavns havn, olie på lærred, Christian Møllgaard (Pseudonym for Svend Drews)1919-2003, sign. Chr Møllgaard, fremstår med let bølget lærred samt små ridser og farvebortfald og pletter, 70x100 cm. (90x110) (cd)

Denne vare er en del af en tema-auktion med kunst, antikviteter og arkitekttegnede møbler fra en stor nordisk virksomhed. Effekterne kan ses hos Lauritz.com Roskilde og auktionen slutter d. 19. januar. Se og byd på alle effekter her.