Uden titel, af Asger Jorn (1914-1973). Farvelitografi, 1961. Sign. i trykket. 28 x 38 (52 x 72 cm)
Forside til udstillingskatalog i 1200 eksemplarer, 'Luxury Paintings', Galerie Tooth & Sons, London, Permild & Rosengreen. Van de Loo nr. 228.
Dette værk er en del af en temaauktion, der sætter fokus på dansk og international kunst fra det 20. og 21. århundrede.
Se alle auktionerne her