Anne Margrethe Grosell. Olie på lærred. Sommerlandskab.
Momsvare
Sommerlandskab med kirke og huse, af Anne Margrethe Grosell (1909-1999). Olie på lærred. Sign. AM Grosell. 73 x 81 cm (87 x 95 cm). NB. Kunstner ændret.