Anne Vilsbøll f. 1951. "The Eternal Idol", udført som collage af indfarvet håndgjort papir. Betegnet og signeret Anne Vilsbøll 2003 på bagside. 100 x 82 cm. Fremstår med trykmærke øverst på lærred (ca. 2 cm.). Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer hos Galerie Egelund, København, 2003. Kvittering herfra medfølger.